Genel, 💻 MacOS

Apple Ürünlerine Karşı Değişen Bakış Açım

Yıllardır Apple’a geçmemek için direten beni bile kendine hayran bırakmış yazılım teknoloji devidir kendisi.

Neden mi?

  1. Stabilite: bir cihaz bu kadar mı düzgün ve stabil çalışır ve hiç takılmaz? Takılmıyor. 5 yıllık iPad Air bile gayet düzgün ve hızlı, henüz bir takılma ve sorun yok.
  2. Mükemmel Ekosistem: Yaklaşık 6 aydır Macbook Pro 2017 kullanıyorum ve son 10 gündür de iPhone 11’e geçtim ayrıca 1 tane de çalıştığım şirkete ait iPad Air var. Bu kadar mı mükemmel çalışır tüm cihazlar birbiriyle? evet çalışıyor. Telefonuma gelen çağrıları Macbook’umdan yanıtlamak gibisi yok. Telefonla konuşurken direkt Macbook’a geçiş yapabiliyorum, bu da günde 15 telefon görüşmesi yapan benim için muazzam bir olay. Notlarımı anında eşitliyor, anımsatıcılar, takvim ve fotoğraflarım anında her yerde!
  3. Mükemmel Teknik Servis ve Destek: Macbook Pro’mu 2.el aldım, faturası da yoktu. Aradan 2 ay geçtikten sonra “e tuşu” 2 defa basmaya başladı. Garantisi olmamasına rağmen Zorlu Center Apple’a götürdüğümde direkt Topcase değişti (alt kasa) bununla birlikte klavye ve pil de sıfırlanmış oldu ve tek kuruş ödemedim. Verilen hizmet ise ağzımın açık kalmasına sebep oldu.

    Ki ben evime Amerikan Malı sokmayacağıma dair söz vermiş bir insandım. Bundan sonra benim için Apple ve diğerleri var. Bu kadar da net konuşuyorum bu konuda. Samsung s8 cihazımın ekranı yandıktan sonra (ekran yanığı klasik bir sorun samsung’da) bana verilen cevap özel programları kurduğum için (instagram, whatsapp gibi..) garantimin devre dışı kalmasıydı. Evimde powerbank’e kadar her şey Samsung’du, bundan sonra güle güle Samsung.

    Apple Teknik Servis Tecrübeme buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  1. İletişim Dili: Çoğu kişi farketmemiştir, ancak bu firmanın müşterisiyle iletişim dili gerçekten profesyonelce düşünülmüş. Size verdiği cevaplarda “evet doğru yerdeyim ve sorunum kesinlikle çözülecek” imajı çiziyor. Siparişinizde bile arkadaşça/resmi arasında cool bir iletişim dili var.

Kısacası çağımızın en değerli teknoloji devlerinden biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir